Tudatos vásárlók fesztiválja VIDEO


A Reflex Környezetvédő Egyesület a Tudatos Vásárlók Egyesületének partnerszervezeteként „Tudatos Vásárló Fesztivál” címmel nagyszabású fesztivált szervezett 2011. szeptember 4-én. A látogatók lehetőséget kaptak arra, hogy megismerjék a környékbeli élelmiszertermelőket, személyes kapcsolatot alakítsanak ki velük, megkóstolják azok termékeit. A kiállítóknak sikerült érdekessé, vonzóvá tenni a helyi termék vásárlását, a piacra járást – előnyben részesíteni a feldolgozatlan (bio)élelmiszereket. A Tudatos Vásárlók Egyesületének győri fesztiválján a csapvízre hívta fel a figyelmet a vízszolgáltató. Aki a vezetékes vizet választja, egyrészt nem terheli a környezetét a vizes flakonok szállításának káros hatásaival, másrészt nem termel feleslegesen műanyag hulladékot. 

 

 


 

 

Májustól "hál’ Istennek" már nálunk is kapható a Csendes-óceán távoli szigetéről származó Fidzsi víz. Csak kérdés, hogy kinek jó ez. A marketing-legenda szerint a Viti Levu-béli Yaqara-völgyben, az esőerdő szélén különleges, egyedi artézi vízgyűjtő fekszik. Kialudt vulkán kamrájának falai zárják el a Fiji Water forrását a rohanó világ testünknek-lelkünknek nyűgös mocskaitól. Gondolom, nem palackban dobálják a tengerbe, hadd ússzon címszóval, hanem kellő kibocsátás árán jut el a boldog fogyasztóhoz. Pedig a cég széndioxid-semleges működést hirdet, sőt, csökkenteni akarja a légkör széndioxid-koncentrációját - nos, e bravúr folyamatábrájára sokan lennénk kíváncsiak. A Fidzsi víz marketing stratégiája az étrendjükre beteges figyelemmel ügyelő luxusmimózákat célozza, ők hajlandóak 96 Ft/dl áron megvenni a méregdrága ásványvizet.

1 m3 palackozott víz ára átlagosan 49.000 forint. Győrben 1 m3 csapvíz 235 forintért, hulladék nélkül jut el a háztartásokba. Ki vinne fel ennyiért 1 m3 vizet éjfélkor a 10. emeletre?

Magyarországon csaknem másfél milliárd pillepalack kerül évente forgalomba, aminek csupán 7-8%-át tudják újrahasznosítani. Hiába van csak Győrben jelenleg száhatvan szelektív gyűjtősziget és hét lakossági hulladékgyűjtő udvar, úgy látszik, így sem lehet „elég közel" mindenkihez. Rémisztő, de egy átlagpolgár - nemcsak hazai viszonylatban, hanem Európában is érvényes tapasztalat - nagyjából 100-200 métert hajlandó megtenni kezében a szelektálásra szánt szemetespakkal. Így nem csoda, hogy idehaza a szóban forgó PET-palackok mindössze 15%-át gyűjtjük szelektíven...

forrás: www.tudatosvasarlo.hu

 

 

A Pannon-Víz Zrt. már évek óta kancsóba töltött jeges csapvízzel kínálja a megbeszélésein sajtótájékoztatóin a résztvevőket. A csapvízre váltással a vállalat évente négy-öt ezer palacktól kíméli meg a környezetét. 

 A csapvíz BIZTONSÁGOS, mert az egyik legszigorúbban ellenőrzött élelmiszer.

A csapvíz EGÉSZSÉGES, mert minden ásványi elemet megfelelő mértékben tartalmaz.

A csapvíz NEM HIZLAL.

A csapvíz az egyik legjobb SZOMJOLTÓ, erről magad is könnyen meggyőződhetsz.

Ha csapvizet iszol, NEM SZENNYEZED A KÖRNYEZETET műanyag palackokkal.

A csapvíz KÉNYELMES, nem kell érte elmenned a boltba.

A csapvíz a LEGOLCSÓBB szomjoltó.

 

 

 

Pályázat