Rendkívüli hóhelyzet a Dunántúlon

Felkészülten várta a telet a Pannon-Víz Zrt., így a nem okozott különösebb gondot a mai hóesés sem. Mindenki be tudott jutni a munkahelyére, viszonylag kevés csőtörés és csatornadugulás történt. A szokásos intézkedéseken túl a szakemberek kiemelten ellenőrzik a fagyveszélyes helyeket és folyamatosan takarítják a havat a belső úthálózatokon. Kapcsolatban vagyunk a katasztrófavédelemmel, intézkedéseinket összehangoljuk a hatékony kármegelőzés érdekében. 
    
 Telephelyeink belső útjait állandóan járható, letakarított állapotban tartjuk, hiszen bármikor bármelyik garázsban álló munkagépünkre, teherautónkra szükség lehet. Adott esetben akár a legtávolabbi parti szűrésű kúthoz is gyorsan el kell jutnunk – tájékoztatott Hoffer Gábor, a Pannon-Víz Zrt. Győri Üzemmérnökség vezetője. Győri telephelyeinken ehhez közel 20 km belső úthálózatot kell folyamatosan karbantartanunk.
      
Csorna körzetében automata aggregátor növeli az üzembiztonságot, évek óta kifogástalanul működik. Áramellátási zavarok esetére többféle mobil aggregátor is rendelkezésünkre áll, legtöbb 35-40 KW teljesítményű, vagyis egy községi vízműtelepet, szennyvízátemelőt gond nélkül tud működtetni – tudtuk meg Bertha Zoltán Csornai Üzemmérnökség vezetőtől. Bősárkány térségében jó szolgálatot tett az ügyeletes földmunkagépünk, talán itt lehet a legsúlyosabb a hóhelyzet.
   
Nyúl és a Bakony térségében – úgy ahogy az egész cégnél – a szakemberek igyekeznek a lehető lagmagasabb szinten tartani a víztárolók szintjét, hogy bármikor megnyugtató mennyiségű vízkészlet álljon rendelkezésre – tájékoztatott Macher Zoltán.

Kapuvár térségében két markolónk folyamatosan dolgozik a hóeltakarításon, az egyik az Önkormányzatnak segít, a másik pedig a telephelyekhez vezető utakat takarítja – tájékoztatott Molnár Rita, Kapuvári Üzemmérnökségvezető.
   

A hibaelhárításnál használt fontosabb gépjárműveink fűtött garázsokban állnak. Győrben a Gyepszél úton termálvízzel fűtjük a központi telephelyünket, a műhelyeket és a garázsokat. A gépkocsik hűtőfolyadékait, téli kellékeit folyamatosan ellenőrizzük, szükség esetén pótoljuk. Hibaelhárítási anyagkészletünket megnöveltük. Hibalhárításon dolgozó szakembereinket meleg védőitallal látjuk el, a munkálatok helyszínén melegedési lehetőséget biztosítunk. A száraz ruházat ilyenkor kiemelten fontos, a vizes ruha azonnal a testre fagyna és sérülést okozna.
    
A hagyományos kék közkutak beépített fagyvédelemmel rendelkeznek. Bizonyára megfigyelték, hogy a fogantyú lenyomása után néhány másodpercig egyfajta hörgő hangot hallatunk. Ilyenkor egy védett helyen lévő köpenycsőből érkezik a víz. A fogantyú felengedése után ismét ide, a hidegtől védett köpenycsőbe ürül vissza a víz. A tűzcsapoknál is hasonló elven működik a fagyvédelem. 

És végül a legfontosabb: ne felejtsük el, még akkor is elfagyhat a vízmérő, ha 10-15 percig nyitva felejtjük az akna tetejét, vagy résnyire nyitva hagyjuk a pinceablakot. Ha megtörtént a baj, és még nincs szilánkosra törve a vízóra üvege, még van remény a kiolvasztásra. Sajnos, ha az üveg már szilánkosra tört, nincs segítség, cserélni kell a vízórát. Ennek költsége a Fogyasztót terheli. A leggyakoribb 15 mm-es vízmérő esetében kiszállással, szereléssel és plombálással közel huszonötezer forintba kerül egy elfagyott vízmérő, érdemes tehát vigyázni. 

 

Kedves Olvasóink!
Fotósaink mindenhol nem lehetnek ott, ezért arra kérjük Önöket, küldjenek téli Pannon-Vizes képeket. A legjobban sikerült képeket pannon-vizes határidőnaplóval és naptárral jutalmazzuk. Pannon-vizes kollégáink felvételeit is várjuk. A képeket a fotopalyazat@pannon-viz.hu címre várjuk.

Pályázat