-
Társaságunkról
- Bemutatkozás
- Győri vízellátás története
- Céginformáció
- Telephelyek
- Minőségirányítási rendszer
- Munkalehetőség
- Közbeszerzés
- Aktuális
- Szolgáltatásaink
- Ügyfélszolgálat
- Gy.I.K.
-
Egyéb
- Kapcsolat
A belvíz után készült fotó sorozaton megnézhetik, hogy néznek ki a megkésett tavasz után a mezőgezdasági területek:
Korábban:
Az első negyedévi rekord csapadék és a Rába árhulláma miatt kialakult belvizes helyzetben a Pannon-Víz Zrt fokozottan ellenőrzi a térség vízellátó és szennyvízelvezető rendszerét – tudtuk meg Molnár Ritától a Pannon-Víz Zrt. Kapuvári Üzemmérnökségének vezetőjátől.
A mélyfúrású kutak biztonságban vannak, a belvíz beáramlás kizárt, a 140 -150 méter mélységben lévő vízkészlet éppen olyan jó minőségű, mint máskor. A szennyvízelvezető rendszerek a belvizes időszakban túlterheltté váltak. A mélyebb fekvésű ingatlanokon és közterületeken a csatornanyílásokon át nagy mennyiségű belvíz került és kerül a szennyvízelvezető rendszerekbe. A szennyvízcsatornákat nem ilyen hatalmas mennyiségű belvíz elvezetésére méretezték. Legsúlyosabb a helyzet Kapuváron a Berg Gusztáv utcai és az Ipartelepi , valamint Vitnyéden a Dózsa utcai átemelőkben. Ezek a szivattyúegységek a szokásos napi néhány órás üzemidő helyett gyakorlatilag napok óta megszakítás nélkül üzemelnek. A száraz időben jól működő rendszerek belvizes időszakban való működtetése jelentős többlet ráfordítást jelent. A kapuvári szennyvíztisztítóba a naponta szokásos 3-4 ezer m3 helyett jelenleg 9 ezer m3 szennyvíz érkezik. Ez nagyon komolyan veszélyezteti az üzembiztonságot, amellett, hogy jelentős többletköltséget is okoz.
Szeretnék felhívni a lakosság figyelmét, hogy a talajvíz beszivattyúzása, vagy bármilyen módon való szándékos bejuttatása szennyvízelvezető rendszerekbe nem megengedett!
Sajnos előfordul, hogy a lakosság - értékeit mentve - a szennyvízcsatornába szivattyúzza a pincében feljött talajvizet. Sokan nem is sejtik, hogy ezzel épületük állékonyságát veszélyeztetik, hiszen a talajvíz kiszivattyúzása után a pince hamarosan újból feltelik, a beáramló talajvíz viszont az áramlási utakat kitágítva káros talajmozgásokat, szélsőséges esetben talajtörést okozhat. A pincékben megjelent talajvizet tehát külső talajvízszint csökkenéséig nagyon kockázatos kiszivattyúzni. A belvíz elleni védekezésben folyamatosan együttműködünk a katasztrófavédelem szakembereivel. A lakosságot pedig szeretnénk kérni, hogy a fentiek betartásával segítsék elő a károk minimalizálására tett erőfeszítéseinket – fejezte be a tájékoztatást Molnár Rita, a Pannon-Víz Zrt. Kapuvári Üzemmérnökségének vezetője.