Hőségriadó, vízosztás, párakapuk 2014

 

 

Felkészült a kánikulai csúcsfogyasztásra a Pannon- Víz Zrt. Biztosra vehető, hogy a nyári kánikulában nem kell vízkorlátozásra számítanunk. Míg idefent a hőmérő higanyszála a negyven fokot közelíti, odalent a harminc – negyven méteres mélységben tizenkét Celsius fokos a víz. A hőségriadó idején a járókelők a friss vízzel nemcsak szomjukat olthatták, hanem pára-fúvó kapuk alatt is felfrissülhettek. A vezetékes víz egyre inkább érték, takarékoskodnak vele a családok. Ezt jelzik a vízszolgáltató adatai is. A tavalyi szezon vízfogyasztási csúcsa 41 ezer m3, idén már 37 ezer m3-nél tartunk, de napról napra emelkedik a vízfogyasztás . . . 

    

 

  

 

 Nyáron minden vízműves szervizkocsi kötelező felszerelése a hűtőtáska, jég akkukkal és vizes üvegekkel. A védőital nélkül elképzelhetetlen lenne a nehéz fizikai munka. A hőség idején a fizikai dolgozók pihenőidejét is növelni kell. A szigorú intézkedések betartását naponta ellenőrzik az ügyeletvezetők.

Aki otthonában többet szeretne öntözni, medencéje vagy kerti tava van, neki még most is érdemes locsolómérőt felszereltetni. A locsolómérőn mért víz mennyiségére nem számol fel szennyvízdíjat a szolgáltató. Hőségriadó idején érdemes megfogadni az ilyenkor szokásos jótanácsokat : aki csak teheti, tartózkodjon hűvös helyen, a folyadékveszteséget pedig gyakran pótolni kell.

 

 

 

 

 

HASZNOS TANÁCSOK A HŐSÉG IDEJÉRE:

 

 

 Közkutak, ivókutak :

https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=202244620703046693871.0004c2c327331ad3f8bfe

 Az adatok feltötése folyamatban van.

 

 

 

     

 

  

 

 

 

 

 

 

 

Pályázat