Fontos információk a megnövekedett vízfogyasztás hatásairól

Tisztelt Felhasználóink!

 

A tartósan magas hőmérsékletű napokon a Pannon-Víz Zrt. üzemeltetésében levő hálózatokon a normál felhasználási vízmennyiség 1,5-2 szeresét juttatjuk ki a fogyasztókhoz.

 

A megnövekedett vízfogyasztás következtében a csőben a vízáramlás felgyorsul, amelynek hatására a csőfalra tapadt vas és mangán szemcsék leválhatnak. Ennek eredményeképp az ivóvíz elszíneződik. Az elszíneződés átmeneti esztétikai jellegű vízminőség változást okozhat, egészség károsító hatása azonban nincs és a vízcsapok néhány percig történő megnyitását követően letisztul.

 

A jelenség előfordulhat a működési területünkön történő hibajavításokat követő víznyomás visszaállítás következtében is, ahol a csővezetékben a fent leírt áramlási folyamatok úgyszintén kialakulnak.

 

Az esetleges kellemetlenségekért minden érintettől elnézést kérünk.

 

A vízhálózat egyenletes terhelése érdekében kérjük, lehetőség szerint takarékoskodjanak az ivóvízzel.

 

Köszönjük megértésüket!

Pályázat